Publikohen foto skandaloze të djalit të Joe Biden me prostituta – disa prej tyre i ka bërë në Kosovë

Djali i presidentit amerikan Joe Biden, Hunter është përfshirë në një skandal seksual përpara kandidimit të babait të tij për një mandat të dytë në Shtëpinë e Bardhë.

Hunter Biden është në të gjitha faqet e para të mediave në Amerikë pasi u shfaqën mijëra foto të tij (shiko KËTU për fotografi) duke kaluar një kohë të mirë me prostituta dhe opiate.

Grupi i krahut të djathtë “Marco Polo” publikoi pothuajse 9000 foto të marra nga laptopi i Hunterit, të cilat e tregojnë atë duke marrë drogë dhe u argëtuar me prostitutat.

Mes gjithsej 8864 fotove janë edhe fotot e përditshme familjare, si dhe ato me babanë, Joe, raporton nypost.

Fotot janë realizuar midis viteve 2008 dhe 2019 në Hawaii, Cabo San Lulas, Kosovë, Kinë, Londër, Paris dhe Romë.

Ato janë nxjerrë nga aplikacioni i Hunter’s MacBook, “Pro iPhoto” dhe nga iPhone XS. Gjithashtu, 674 fotografi janë dërguar me MMS, 40 me “WhatsApp”, 111 me mjete të tjera.

Publikimi i fotove mund të jetë një tronditje për Bidenin, duke pasur parasysh se përveç fotove intime dhe eksplicite, ka edhe foto të familjarëve të mitur.