Утрово се апсат високи функционери на ДУИ

Како што дознава 24 инфо утрово се уапсени неколку лица членови на политичката партија ДУИ.

Меѓу нив е и Исмет Гури кој неодамна беше осуден а казна затвор од три и пол години за изборни нерегуларности во предмет на Специјалното јавно обвинителство.

Гури заедно со уште неколку лица утрово е уапсен поради сомневање за сторено кривично дело перење пари.

Повеќе информации очекуваме во текот на денот.