Претрес во Куманово, пронајдени хероин, кокаин, крек, марихуана…

Претрес во Куманово, пронајдени хероин, кокаин, крек, марихуана…

На 04.10.2023 во 21.35 часот во Куманово, полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје од Одделението за криминалистичка полиција при СВР Куманово го лишиле од слобода Д.М.(43) од Куманово.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени хероин, кокаин, бела кристална материја – крек, марихуана и две дигитални ваги со остатоци од различни видови дрога.

Лицето било задржано во полициска станица и за настанот бил известен јавен обвинител. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Bastisje në Kumanovë, gjendet heroinë, kokainë, krek,
marihuanë…

Më datën 04.10.2023 në ora 21:35 minuta në Kumanovë, nëpunës
policorë të Seksionit për Tregti të Palejuar me Drogë dhe Armë nga Njësia e Policisë Kriminalistike pranë SPB Kumanovë e kanë privuar nga liria D.M. (43) nga Kumanova.
Gjatë bastisjes në shtëpinë e tij, e kryer me urdhër gjyqësor, është gjetur dhe sekuestruar heroinë, kokainë, materie e bardhë e kristaltë-krek, marihuanë dhe dy terezi dixhitale me mbetje të llojeve të ndryshme të drogave.
Personi është në mbajtje në stacion policor. Për rastin është informuar Prokurori Publik kurse pas dokumentimit të plotë të rastit kundër tij do të parashtrohet kallëzim përkatës.