Приведен криумчар на мигранти

Приведен криумчар на мигранти

Денеска (31.10.2023) полициски службеници од РЦГР Југ- ПС за ГП и ГН Богородица околу во 19.30 часот во с. Давидово го лишиле од слобода М.Г. (21) од Гевгелија затоа што со патничко моторно возило “фолксваген туарег” превезувал 13 мигранти од Сирија, од кои 2 малолетни лица. Известен е јавен обвинител од ОЈО за ГОКК и по документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.