Dyshohet edhe për disa sulmues të vrarë në Banjskë të Zveçanit

Shkëmbimi i zjarrit në mes të Policisë dhe grupit të armatosur deri në “fyt” mëngjesin e sotëm në veri të vendit, dyshohet se ka rezultuar edhe me të vrarë nga ana e sulmuesve. Kështu kanë bërë me dije sinjalizues të Sinjalit nga veriu dhe një gjë e tillë është konfirmuar edhe nga organet e sigurisë, raporton Gazeta Sinjali.

Sipas informacioneve të para, ende të pakonfirmuara, janë vrarë edhe 6 sulmues në Banjskë të Zveçanit.

Sinjali më herët raportoi se edhe një sulmues është vrarë po ashtu në Banjskë.

Deri më tani, Policia ka konfirmuar vrasjen e njërit prej sulmuesve.

Kujtojmë se në orët e para të mëngjesit, një pjesëtar i Policisë së Kosovës ka mbetur i vrarë, ndërsa një tjetër i plagosur.