Vdes një person duke shuar zjarrin tek ara e tij

Vdes një person duke shuar zjarrin tek ara e tij

Një person dyshohet se ka vdekur duke u munduar ta shuajë zjarrin që ishte duke u djegur në një fushë të lirë në fshatin Rezall.

Policia njofton përmes raportit se me vendim të prokurorit trupi i pa jetë dërgohet në IML për obduksion.

“Pas pranimit të një informate për një person të lënduar, njësiti policor ka dalë në vendin e ngjarjes ku në një fushë kanë hasur viktimën mashkull kosovar. Në vendin e ngjarjes ka dalë edhe ekipi mjekësor i cili ka konstatuar se viktima është pa shenja jete. Dyshohet se viktima ka vdekur duke u munduar ta shuaj zjarrin që ishte duke u djegur një fushë e lirë dhe një pjesë e pyllit (malit) pronë e tij, e cila është lokalizuar nga njësiti zjarrfikës. Me vendim të prokurorit trupi i pa jetë dërgohet në IML për obduksion”, thuhet në raport, transmeton Klankosova.tv.