Бојмацалиев: Вработените кои работеа на процесот на промена на документи утре добиваат уште една плата

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи, Митко Бојмацалиев, во прес конференција во Владата на Република Северна Македонија информираше за денешната…

Дополнителниот заменик министер Митко Бојмацалиев и директорот на БЈБ Сашо Тасевски на традиционален ручек и дружење со децата и семејствата на загинатите припадници на МВР

Денеска заедно со директорот на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски, се дружевме со децата на семејствата на загинатите припадници…

Бојмацалиев на средба со претставници на Македонскиот полициски синдикат: Ниту едно право на вработените нема да биде скратено, заеднички се заложбите против притисоци кон вработените

Денеска (02.02.2024), во МВР дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев оствари средба со претставници на репрезентативниот Македонски полициски…

Вечерва заедно со моите сопартијци го отвораме победничкиот промотивен Штаб на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија.

Вечерва заедно со моите сопартијци го отвораме победничкиот промотивен Штаб на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија. Во овие 100 дена уште…